Radiometer, prokalsitonin için yeni bir POC testini piyasaya sürerek sepsis tanısına yardımcı oluyor

Radiometer, sepsis tanısına yardımcı olmak üzere, hızlı akut bakım prokalsitonin (PCT) testini piyasaya sürerek, AQT90 FLEX test menüsünü genişletiyor

Haziran 24, 2015

Sepsis, enfeksiyona bağlı durumlar arasında en yaygın ve şiddetli olanıdır ve özellikle başlangıç aşamalarında tanımlanması zor olabilir. Bu durum acil servis ve yoğun bakım klinisyenleri açısından önemli bir tanısal soruna yol açmaktadır. Saptanamazsa hızla şiddetli sepsise veya septik şoka ilerleyebilir ve şiddeti arttıkça mortalite oranları %50’ye ulaşabilir. Hipotansif durumdaki septik hastalarda antibiyotik tedavi uygulamasının yalnızca 1 saat gecikmesi bile mortalite riskini %7 arttırdığından, sepsisin erken tanımlanması ve uygun antibiyotik tedavisine erken başlanması hayati önem taşır. Radiometer AQT90 FLEX PCT testi, tedavi eden doktorun 21 dakikadan kısa bir sürede sonuç alabileceği erken ve rahat PCT (sepsis teşhisinde yardım için tercih edilen biyobelirteç) ölçümü sağlar.

Kolay kullanımlı AQT90 FLEX PCT testi, sepsisin zamanında teşhis ve tedavi edilmesinde önemli bir yardımcıdır. Normalde kanda çok düşük düzeylerde bulunan prokalsitonin, enfeksiyonlara yanıt olarak daha yüksek miktarlarda salınma özelliğiyle sepsis için bir risk göstergesi niteliğindedir. %95’in üzerinde negatif öngörü değeriyle, bakteriyel sepsis tanısına yardım eden en hassas biyobelirteç olduğu geniş çevrelerce kabul edilmiştir. AQT90 FLEX PCT testi POC’ta tam kan veya plazmadan laboratuvar kalitesinde kantitatif prokalsitonin sonucu sunar. Tam kan örneklerinin ön işlemden geçirilmesine gerek kalmaması ve sonuç süresinin azalması nedeniyle, sepsis daha erken saptanarak daha iyi hasta sonuçları elde edilir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen radiometer.com.tr/PCT adresini ziyaret edin veya info@radiometer.com.tr ile iletişim kurun.

Bu web sitesinde tanımlama bilgileri kullanılmaktadır

Tanımlama bilgisi kullanımı
Şifrenizi mi unuttunuz ?
Kullanıcı bulunamadı
Gönder
Radiometer Çalışanı mı? Şifreyi sıfırlamak için e-mail adresinizi girin
Şifrenizi sıfırlamak için e-posta gönderdik
Parolanızı sıfırlayın
Şifre değişti
Parola değişikliği gerekiyor.
MyRadiometer'ı kullanmaya devam etmek için lütfen şifrenizi değiştirin.
Şifre değişti