25 Şubat 2013 Pazartesi

Radiometer Medical ApS, HemoCue AB’yi bünyesine kattı

Danimarkalı sağlık firması olan Radiometer Medical ApS, Quest Diagnostik’ten İsveç diagnostik firması olan HemoCue’yu 300 milyon dolara bünyesine katmak için anlaştı.

Hem Radiometer hem de HemoCue, POC’ta veya hasta yanı testlerde kendi alanlarında lider firmalardır. Kapanış şartlarına bağlı olarak işlemin Mart 2013’te tamamlanması beklenmektedir.

Satın alma işleminin tamamlanması varsayıldığında, Radiometer ve Hemocue operasyonlara ayrı firma ve markalar olarak devam edeceklerdir. Bu birleşme işlemi hem Radiometer hem de HemoCue için hasta testlerinde firma büyümesini ve inovasyonunu hızlandıracaktır. 

Radiometer CEO'su Peter Kürstein ‘Planlanan HemoCue satın alma işleminden dolayı çok mutluyum’ dedi. ‘Hem sağlık sektöründe önemli tanısal diagnostik hizmeti vererek hem de kendi alanlarında liderlik özelliği göstererek her iki firma da birbirine çok benzerdir. İşlerimizi tamamen tamamlamaktadır. Bununla birlikte Radiometer ve HemoCue yönetim ve kanal yapısı değişmeden ayrı firma ve markalar olarak devam edecektir. POC testlerinde daha geniş ve daha güçlü çözümler ile dünya çapındaki sağlık personeline sunduklarımızı daha da güçlendireceğimizi umuyoruz.’ 

Radiometer, hastane içerisindeki acil bakım ortamları için geniş ürün yelpazesi ve çözümler sunmaktadır. Ürün yelpazesinin çoğunluğu, doğru test sonuçlarına hızlı bir şekilde ulaşımın, hastanın sağkalımında kritik olduğu durumlarda kullanılmaktadır.

1.000 adeti Kopenhag merkez ofiste olmak üzere dünya çapında 2.400 çalışanı ile Radiometer Danimarka sektöründe çok başarılı bir firmadır ve dünya çapında alanında uzun yıllardır lider konumdadır. 23 ülkede direk şubeleri bulunmaktadır ve dünyanın geri kalan yerlerinde distribitörler ile temsil edilmektedir. Radiometer sistemleri kullanılarak her dakika ortalama 300 test çalışılmaktadır.

HemoCue’nun tamamlayıcı ürün portföyü sağlık personeline Anemi, Diyabet Bakım, Yenidoğan/Pediatrik Bakım, Kadın Hastalıkları ve Jinekoloji ve Hematolojik hastalıklar alanında geniş ürün ve çözümler sunmaktadır. Bütün cihazları küçük ve kullanımı kolaydır böylece kan numunesini merkez laboratuvara göndermeye gerek kalmadan hasta yanında test çalışılmasına imkan vermektedir. HemoCue cihazlarının büyük bir miktarı pratisyen hekim ofislerinde ve kan bankalarında kullanılmaktadır.

HemoCue’da 300 adeti İsviç’teki Ängelholm merkez ofiste olmak üzere dünya çapında 500 kişi çalışmaktadır. 1982 yılında hasta yanında doğru hemoglobin ölçüm sistemini sunduğundan beri alanında dünya lideri olmuştur. Şirket 10 bağlı kuruluşun yanı sıra dağıtım ortakları ve satış hakkı verilen firmalar ile 130 dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. 

HemoCue CEO'su, Niels Christiansen ‘Peter Kürstein’ın heyecanıyla eşleşir şekilde, HemoCue’nun Radiometer tarafından satın alınmasına eşit oranda sevindim’ dedi. ‘POC alanında faaliyet göstermek yanında mücadele ve fırsatlar getirmektedir. Aynı alanda faaliyet gösteren büyük, iyi tanınmış, dünya çapında faaliyet gösteren bir firma tarafından alınmak organizasyonumuzu geliştirip daha fazla odaklanmamız ve böylece eskiye göre daha hızlı büyüme göstermemiz konusunda bize destek sağlayacaktır.’

Radiometer CEO'su Peter Kürstein,’Sadece iyi ürünlere sahip olmak yeterli değildir. Her iki firma da POC ortamında iş akışını optimize eden çözümler sunmak konusunda kararlıdır, böylece doğru sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşması sağlanarak klinisyene doğru teşhiste bulunması konusunda yardımcı olunur.’ diyerek tamamlıyor.

HemoCue AB hakkında

HemoCue, İsviç Ängelholm’da merkez ofisi bulunan POC testlerinde lider dünya çapında bir firmadır.

1982 yılında, hasta yanında doğru hemoglobin testi  çalışabilen ilk sistemi sundu. Sistem el ile taşınabilen bir cihaz ve her test için kullanılıp atılabilen mikroküvetlerden oluşmaktadır.


Bu tarihten itibaren HemoCue dünyada 350.000’den fazla sistem sattı. Tamamen kendisine ait olan 10 adet şube ve satış hakkı verilen firmalar ve 3. parti distribitörler ile birlikte 130 dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. HemoCue’nun dünya çapında ort. 500 çalışanı bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için lütfen websitesini ziyaret ediniz: www.hemocue.com

Radiometer Medical ApS hakkında

Merkez ofisi Kopenhag, Danimarka’da olan, acil bakım testlerinin her aşamasını basitleştiren ve otomatize hale getiren gelişmiş akut bakım çözümleri sunan lider bir firmadır.

Firma 1935 yılında kuruldu ve 1954 yılında çocuk felci salgınına karşı savaşta dünyanın ilk kan gazı analizörünü sundu, bu tarihten sonra acil bakım ortamları için ürünler  ve çözümler geliştirdi.

Radiometer bugün kan gazı analizi,transkütanöz monitörizasyon ve kardiyak, koagülasyon, infeksiyon ve gebelik markerı için immunoassay testleri için çözümler sunmaktadır. Hızlı ve doğru sonuçlar ile, sağlık personeli  hızlı ve doğru bilgilere dayalı kararlar verebilmektedirler. Radiometer böylece tüm akut bakım noktalarında – yoğunbakım ünitesi (ICU), acil departman (ED), ameliyathane (OR)- hasta bakımını geliştirir ve hasta akışını optimize eder.

Daha fazla bilgi için lütfen websitesini ziyaret ediniz: www.radiometer.com.tr

Radiometer Türkiye Haber Bülteni

Üye olmak istiyorum: